KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052125
*
nr 1405 2125
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Häst. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x24 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 20:49:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 15:29:38
1
Vinnande bud
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv francisca lindberg häst olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Francisca Lindberg
nr 1405 2125
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Häst. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x24 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 15:29:38 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv francisca lindberg häst olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41